Makijaż permanentny - jak to działa?
Autorem artykułu jest Małgorzata B.
Makijaż permanentny jest doskonałym rozwiązaniem dla kobiet, które nie mają czasu lub nie umieją się malować. Trwały makijaż pozwala zaoszczędzić sporo czasu na co dzień i sprawia, że o każdej porze kobieta wygląda na piękną i zadbaną. Jak to naprawdę działa?
Makijaż permanentny to zabieg medycyny estetycznej, który można porównać do wytatuowania kosmetyków do makijażu na skórze. Tego typu makijaż znakomicie podkreśla urodę i pozwala jednocześnie wyglądać bardzo naturalnie. Zabieg nakładania makijażu permanentnego polega na implementacji pigmentu bezpośrednio w skórę, pozostawiając trwałe barwienie skóry.
Makijaż permanentny to także alternatywa dla operacji plastycznej. Świetnie nadaje się do korekcji drobnych mankamentów urody. Odpowiednio wykonany i indywidualnie dobrany makijaż nada oczom inny kształt, wyrówna niezgrabnie zaokrąglone kąciki oka lub odwróci uwagę od częściowo opadniętej powieki. Zanim podpiszesz kontrakt z chirurgiem, warto poszukać alternatywnych sposobów na odkrycie swojego piękna. Makijaż permanentny ma niewątpliwą przewagę nad chirurgią plastyczną - zabiegi medycyny estetycznej są całkowicie bezinwazyjne i nie pozostawiaą blizn.
Makijaż trwały może być również łączony z innymi formami kosmetycznych operacji plastycznych, aby osiągnąć lepszy efekt. Wiele zabiegów kosmetyki rekonstrukcyjnej, takich jak przeszczep włosów czy rekonstrukcja piersi wymagają makijażu permanentnego. Przykładowo stosowany jest jako część operacji rekonstrukcji piersi, aby pomóc odbudować otoczki wokół sutka.
Makijaż permanentny, medycznie znany jako mikropigmentacja, to precyzyjne umieszczenie koloru w głąb skóry. Poprzez małe igły, różne kolory pigmentów tlenku żelaza, są umieszczane w głębsze warstwy skóry. Obecnie opinia publiczna staje się coraz bardziej świadoma korzyści związanych z zabiegiem makijażu permanentnego, zwłaszcza dla osób, które cierpią z powodu choroby, uszkodzenia skóry lub blizn. Dlatego makijaż trwały zyskuje na popularności. Jeśli jednak myślisz o makijażu permanentnym, należy wziąć pod uwagę fakt, że jest to tatuaż. Tjak każdy inny tatuaż, ten może być trudny do usunięcia, a proces usuwania może być bardzo bolesny, zajmie dużo czasu i może nie być możliwe, aby całkowicie usunąć farbę. Przez kilka pierwszych dni makijaż permanentny jest bardzo mocno wyrazisty. Z czasem atrament blednie i daje bardziej naturalny wygląd. W ciągu kilku lat tusz zacznie zanikać i wtedy można powtórzyć zabieg.
Skutki uboczne makijażu permanentnego mogą obejmować obrzęk skóry, bliznowce czy infekcje, chociaż te przypadki są bardzo rzadkie.
---
Euforia Lublin. Pierwszy w Lublinie salon specjalizujący się głównie w przedłużaniu i zagęszczaniu rzęs. Wizaż i makijaż permanentny Lublin wykonywany przez profesjonalne stylistki.
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl
Uważam, że makijaż permanentny jest wybawieniem dla wielu kobiet ;) Duża oszczędność czasu i pieniędzy na normalne kosmetyki. Mówię to z własnego doświadczenia. Wykonywałam 3 lata temu makijaż ust w Pani Aleksandry Góreckiej. Do dziś się trzyma :)
OdpowiedzUsuńTrafiłam na ten artykuł przez przypadek i widzę, że jest koment o mojej ulubionej linergistce pani Aleksandrze Góreckiej. Popieram w 100%. Wszystkim moim koleżankom ją polecam. Ceny są przystępne i potrafi dobrać makijaż pod konkretną klientkę. Mi zrobiła piękne brwi.
OdpowiedzUsuńoj, ja nie polecam makijazu permanentnego... jak dla mnie żadne rozwiązanie.
OdpowiedzUsuńPozdrawiam
medycyna estetyczna Wrocław